بيمارستان امام (ره)بهشهر
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
br ENGLISH
تاریخ: 1397/07/18 تعداد بازدید: 9
هفته سلامت روان از 18 تا 24 مهرماه سال جاري با شعار سلامت روان جوانان و نوجوانان برگزار مي شود.
شعار (سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغيير) براي هفته سلامت روان امسال برگزيده شده است.

همه‌ساله با توجه به نزديك شدن 10 اكتبر روز جهاني سلامت روان، از سوي سازمان جهاني بهداشت، شعاري جهاني، متناسب با مشكلات روز دنيا، نام‌گذاري مي‌شود كه امسال نيز به مناسبت 10 اكتبر، روز جهاني سلامت روان، با شعار جهاني «جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغيير» نام‌گذاري شده است.

سلامتي تنها نبود بيماري نيست، بلكه سلامت محصول چهار بعد از انسان يعني «سلامت جسم، روان، سلامت اجتماعي و معنوي» است كه اين ابعاد چهارگانه در كنار هم سلامتي و سالم زيستن را رقم مي‌زنند. احساس ارزشمندي و مفيد بودن، رضايت‌مندي از خويشتن و توانايي همدلي كردن با ديگران از مهم‌ترين نشانه‌هاي سلامت روان است كه نقش شادي و نشاط، خانواده، محيط‌هاي آموزشي و سبك زندگي سالم دررسيدن به اين مهم حائز اهميت است و بدون شك مناسب‌ترين زمان آموزش و توانمندسازي در اين زمينه‌ها در دوران كودكي، نوجواني و جواني است كه جايگاه آن در خانه، مدرسه و دانشگاه است.

سازمان جهاني بهداشت با طرح شعار سال 2018 (سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغيير) تأكيد دارد، به هوش باشيم كه دنيا در حال تغيير است، نحوه ارتباطات و گفتگو در فضاهاي مجازي به‌سرعت در حال دگرگوني و پيشرفت است. توجه، تمركز و مراقبت از نوجوانان و جوانان در اين دنياي پيچيده و پررمزو راز مهم‌ترين و ضروري‌ترين وظيفه بزرگ‌سالان است، ازاين‌رو تأكيد مي‌كند كه بهترين مسير براي سلامتي مادام‌العمر، وجود سلامت روان خوب مي‌باشد و جواناني كه با عوامل استرس‌زاي زيادي مانند جنگ، تبعيض نژادي، فقر، گرسنگي، بيماري‌هاي روان‌پزشكي، خشونت و زورگيري، مصرف مواد و ... روبرو هستند، احتمال بسيار زيادي دارد كه در تمام مراحل زندگي‌شان با مشكلات روان‌پزشكي مواجه شوند. روز جهاني سلامت روان در سال 2018، اهميت ارائه خدمات و مراقبت بهتر از جوانان و مشكلاتي كه در اين دوران تجربه مي‌كنند را نشان مي‌دهد.توانمندسازي، اقدامات پيشگيرانه، مداخلات زودهنگام، آموزش مهارت‌هاي زندگي و تاب‌آوري، دسترسي به خدمات آموزشي و سلامت از عوامل كليدي در ساختن آينده‌اي سالم براي نوجوانان و جوانان است.

روزشمار در ايام هفته سلامت روان به شرح زير است :

چهارشنبه 18 مهر 97 / نقش شادي و نشاط در سلامت روان جوانان و نوجوانان

پنجشنبه 19 مهر 97 / تاثير فضاي مجازي بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

جمعه 20 مهر 97 / خانواده و سلامت روان جوانان و نوجوانان

شنبه 21 مهر 97 / تاب آوري جوانان، نوجوانان و سلامت روان

يكشنبه 22 مهر 97 / نقش محيط هاي آموزشي بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

دوشنبه 23مهر 97 /  تاثير خود مراقبتي بر سلامت روان جوانان و نوجوانان

سه شنبه 24 مهر 97 / سبك زندگي سالم جوانان، نوجوانان و سلامت روان
هفته سلامت روان از 18 تا 24 مهرماه سال جاري با شعار سلامت روان جوانان و نوجوانان برگزار مي شود.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal