بيمارستان امام (ره)بهشهر
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۰ آذر
br ENGLISH
تاریخ: 1398/02/28 تعداد بازدید: 4
فشارخون بالا مهمترين عامل از كار افتادگي و مرگ و مير زودرس
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در جلسه ستاد اجرايي بسيج ملي كنترل فشارخون اظهار كرد: يكي از اهداف طرح بسيج ملي كنترل فشار خون ، حساس كردن مردم نسبت به اندازه گيري و درمان فشار خون است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دكتر سيد عباس موسوي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين جلسه با بيان اينكه اين پويش از 27 ارديبهشت ماه الي 15 تيرماه سال جاري در كشور اجرا مي شود، گفت: در استان مازندران بايد برنامه ريزي هاي لازم براي اجراي بهتر طرح انجام شود. 
دكتر موسوي با تاكيد بر شناسايي 100 درصدي افراد مبتلا به افزايش فشارخون، افزود: بايد از همه امكانات و ابزار لازم دانشگاه و دستگاه هاي مختلف در اين زمينه استفاده كنيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران فشارخون بالا را قاتل خاموش دانست و ادامه داد: فشارخون بالا تاثير زيادي بر هزينه درمان و مرگ و مير دارد درحالي كه مي توان با اندازه گيري به موقع و مراجعه به هنگام به مراكز بهداشتي و درماني، پرفشاري خون را كنترل و از بروز عوارض آن پيشگيري كرد.
وي فشارخون بالا را مهمترين عامل از كارافتادگي و مرگ هاي زودرس دانست و گفت: فشارخون بالاي كنترل نشده، خطر ابتلا به بيماري هايي مانند سكته هاي مغزي و قلبي را افزايش مي دهد.
فشارخون بالا مهمترين عامل از كار افتادگي و مرگ و مير زودرس
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal